SAS skrydziai

SAS skrydžiai Graikijoje bus pigesni

SAS skrydžiai Graikijoje bus pigesni

Skandinavijos skrydžių bendrovė SAS pasirašė bendro kodo partnerystės sutartį su Graikijos regioninę aviakompanija „Aegean Airlines“. Šis susitarimas manoma leis SAS keleiviams patogiai keliauti po visą Graikiją, bus lengviau pasiekti visus didesnius ir mažus miestus. Daug mūsų tautiečių keliauja ir mėgsta atostogauti Graikijoje, todėl šis bendradarbiavimas palengvins ir mums susisiekimą. Skandinavijos oro bendrovė SAS skraido kelis kartus iš Vilniaus į Kopenhagą, o iš ten galima bus pasiekti Atėnus ar Heraklioną, Kretą. Kaina gaunasi tikrai nebrangi pvz iš Vilniaus į Atėnus ar Heraklioną, maždaug su visais mokesčiais gausis 730 litai. Be to praėjusiais metais oro bendrovė „Aegean Airlines“ tapo „Star Alliance“ nare, visų jos skrydžiu metu SAS keleiviai galės kaupti „SAS EuroBonus“ taškus, tai dar duoda privalumų.

SAS avialinijos pripažintos punktualiausiomis Europoje

SAS avialinijos pripažintos punktualiausiomis Europoje

Skandinavijos avialinijos SAS 2009 m. buvo pripažintos punktualiausiomis avialinijomis, kurios 89,11 % visų savo skrydžių įvykdė laiku. Praėjusiais metais SAS taip pat užėmė trečiąją vietą tarp punktualiausių didžiųjų aviakompanijų pasaulyje, nusileisdama tik „Japan Airlines“ ir „All Nippon Airways“ (ANA).

„Didžiuojamės, kad SAS avialinijos pripažintos punktualiausiomis Europoje bei pateko į pasaulio punktualiausiųjų trejetuką. SAS stengiasi užtikrinti, kad keleiviai pasiektų kelionės tikslą laiku, ypač atsižvelgiant į kartais atšiaurias oro sąlygas, su kuriomis tenka susidurti žiemos metu. Ši pozicija atspindi mūsų pažadus taupyti klientų keliavimo laiką“, – teigia SAS atstovė Lietuvoje Rūta Jucienė.

Visos SAS grupei priklausančios avialinijos, tokios kaip Suomijos „Blue1“ ir Norvegijos avialinijos „Widerøe“, yra tarp pasaulio punktualiausiųjų. „Blue1“ 2009 m. punktualumas buvo 86,4%, tuo tarpu „Widerøe“ buvo punktualiausios Europos avialinijos lapkritį ir gruodį. Kitų aviakompanijų punktualumo rodikliai gruodžio mėnesį buvo žemesni: „British Airways“ – 67.31%, „Norwegian“ – 61.11%, „Easyjet“ – 54.18% ir „Finnair“ – 48.01%.

SAS remiasi naujausiais statistiniais duomenimis, paskelbtais interneto tinklapyje „Flightstats” (www.flightstats.com), kuris stebi daugiau nei 150 000 skrydžių per dieną.

Punktualiausios didžiosios avialinijos pasaulyje:
1. „Japan Airlines” – 90.95%
2. ANA – 90.37%
3. SAS – 89.11%
4. „Korean Airlines” – 88.61%
5. „Horizon Airlines” – 85.88%

Punktualiausios didžiosios avialinijos Europoje:
1. SAS – 89.11%
2. KLM – 88.5%
3. „Lufthansa” – 83.21%
4. „Air France” – 80.52%
5. „British Airways” – 78.79%
6. „Easyjet” – 73.48%
7. „Iberia” – 67.96%

Apie SAS grupę:
Suformuota 1927 metais, „Scandinavian Airlines System“ (SAS) yra viena seniausių ir didžiausių Europos civilinės aviacijos bendrovių. Kontrolinį SAS akcijų paketą – 51 proc. akcijų – valdo Švedijos (21,4 proc.), Danijos (14,3 proc.) ir Norvegijos (14,3 proc.) vyriausybės.

SAS įmonių grupė yra viena iš tarptautinio aviacijos bendrovių susivienijimo „Star Alliance“ steigėjų. 1997 metais įkurtas aljansas šiuo metu jungia 21 įvairių šalių aviacijos įmonę, tarp kurių tokie aviacijos rinkos gigantai kaip Jungtinių Amerikos Valstijų „United Airlines“, Japonijos „All Nippon Airways“ ir Vokietijos „Lufthansa“.

SAS – pirmoji užsienio aviakompanija, 1992 metais pradėjusi reguliarius skrydžius į Vilnių. Šiuo metu SAS vykdo reisus tarp Danijos sostinės Kopenhagos ir Vilniaus 14 kartų per savaitę, o tarp Kopenhagos ir Palangos – 19 kartų per savaitę.

SAS grupė parduoda „Estonian Air” akcijas

SAS grupė parduoda „Estonian Air” akcijas

Remiantis SAS strategine programa, pagal kurią pagrindinis kompanijos dėmesys skiriamas Šiaurės vidaus rinkai, SAS parduoda turimą „Estonian Air” akcijų dalį. SAS grupei nuo 2003 m. priklauso 49 % Estijos skrydžių bendrovės „Estonian Air“ akcijų.

SAS grupė pasiekė sutarimą su Estijos vyriausybe dėl SAS turimos 49 % „Estonian Air“ akcijų dalies. Estijos vyriausybė išleis apie 205 mln. Švedijos kronų (daugiau nei 74 mln. litų) naujai akcijų emisijai, o SAS konvertuos apie 20 mln. Švedijos kronų (apie 7,3 mln. litų) paskolų sumos į naujos emisijos paprastąsias akcijas. Išpirkus naujos emisijos akcijas, Estijos vyriausybei priklausys 90 %, o SAS – 10 % „Estonian Air“ akcijų. Kompanija SAS taip pat išlieka apie 70 mln. Švedijos kronų (daugiau nei 25 mln. litų) vertės paskolų kreditore, kurių grąžinimo terminas – 2014 m.

Šis sandoris neturės įtakos SAS grupės pelnui ir likvidumui. „Estonian Air“ turi galimybę išpirkti SAS likusią akcijų dalį, o SAS turi galimybę parduoti savo dalį tikrąja rinkos verte po ketverių metų.

SAS toliau tęs savo komercinį bendradarbiavimą su „Estonian Air“.

Apie „Estonian Air“:

Estijos nacionalinis oro vežėjas kompanija „Estonian Air“ buvo įkurta 1991 metų gruodžio 1 dieną. „Estonian Air“ pagrindinė bazė yra Talino oro uostas. „Estonian Air“ priklauso SAS grupei, Estijos valstybei bei Estijos investiciniam bankui „Cresco“.
Grupės lėktuvų parką sudaro šeši orlaiviai: du Boeing 737-500, du Boeing 737-300 ir du Saab 340.

Apie SAS grupę:

SAS yra pirmaujanti avialinijų grupė Šiaurės Europoje, 2009 m. skraidinusi 25 mln. keleivių daugiau nei 134 kryptimis ir turėjusi daugiau nei 16 mlrd. litų (45 mlrd. Švedijos kronų) pajamų. 2009 m. Skandinavijos avialinijos SAS tarp didžiųjų avialinijų buvo pripažintos punktualiausiomis Europos avialinijomis, bendras atvykimo punktualumas – 89,11 %. 2009 m. SAS taip pat buvo trečios pagal punktualumą tarp didžiųjų avialinijų pasaulyje.

SAS – pirmoji užsienio aviakompanija, 1992 metais pradėjusi reguliarius skrydžius į Vilnių. Šiuo metu SAS vykdo reisus tarp Danijos sostinės Kopenhagos ir Vilniaus 20 kartų per savaitę, o tarp Kopenhagos ir Palangos – 13 kartų per savaitę.

SAS dažniau skraidys į JAV ir Aziją

SAS dažniau skraidys į JAV ir Aziją

Skandinavijos avialinijos SAS nuo š. m. spalio mėnesio siūlys klientams daugiau skrydžių į Niujorką, Bankoką ir Dubajų. Įvertinus didelę visų tolimųjų skrydžių maršrutų paklausą, SAS skraidys dažniau, į žiemos tvarkaraštį įtraukus papildomus skrydžius dar vienu lėktuvu „Airbus 340“.

„Analizuodami klientų elgseną pastaruosius 18 mėnesių pastebime, kad žmonės vis dažniau keliauja. Skrydžių visomis tolimosiomis kryptimis paklausa tarp verslo keleivių bei poilsiautojų pastebimai išaugo, taip pat daugumos maršrutų lėktuvų užpildymo rodiklis yra stabiliai aukštas. Reisai, kuriais keleiviai skrenda verslo klase į JAV ir Aziją būna beveik visada pilni tiek žiemos, tiek vasaros metu. Didėja ir bilietų pardavimai skrydžiams ekonomine ekstra bei ekonomine klasėmis“, – sako SAS atstovybės Lietuvoje vadovė Rūta Jucienė.

Žiemos sezono metu SAS iš Kopenhagos kasdien skraidys į Bankoką, Čikagą ir Niujorką (Niuarko oro uostą). Taip pat dažniau skraidys Stokholmo-Niujorko ir Kopenhagos-Dubajaus kryptimis (Stokholmo-Niujorko kryptimi – 6 kartus per savaitę vietoj buvusių 5 kartų, Kopenhagos-Dubajaus – 4 kartus per savaitę vietoj buvusių 3).

Su naujuoju „Star Alliance“ partneriu „Continental Airlines“ SAS siūlo greitesnį susisiekimą į ir iš Niuarko oro uosto. Šis bendradarbiavimas SAS maršrutų sąrašą papildo 19 naujų krypčių Jungtinėse Amerikos Valstijose, Kanadoje ir Pietų Amerikoje. Skandinavijos avialinijos SAS taip pat plečia maršrutų tinklą iš Čikagos oro uosto skraidindamos keleivius su partneriu „United Airlines“.

Apie SAS grupę:

Suformuota 1927 metais, „Scandinavian Airlines System“ (SAS) yra viena seniausių ir didžiausių Europos civilinės aviacijos bendrovių. Kontrolinį SAS akcijų paketą – 51 proc. akcijų – valdo Švedijos (21,4 proc.), Danijos (14,3 proc.) ir Norvegijos (14,3 proc.) vyriausybės.

SAS įmonių grupė yra viena iš tarptautinio aviacijos bendrovių susivienijimo „Star Alliance“ steigėjų. 1997 metais įkurtas aljansas šiuo metu jungia 27 įvairių šalių aviacijos įmones, tarp kurių tokie aviacijos rinkos gigantai kaip Jungtinių Amerikos Valstijų „United Airlines“, Japonijos „All Nippon Airways“ ir Vokietijos „Lufthansa“.

SAS – pirmoji užsienio aviakompanija, 1992 metais pradėjusi reguliarius skrydžius į Vilnių. Šiuo metu SAS vykdo reisus tarp Danijos sostinės Kopenhagos ir Vilniaus 20 kartų per savaitę, o tarp Kopenhagos ir Palangos – 13 kartų per savaitę.

Daugiau informacijos – internete adresu www.flysas.lt

Skandinavijos avialinijos SAS nuo šiandien vėl pradeda vykdyti reguliarius skrydžius iš Tarptautinio Vilniaus oro uosto į Kopenhagą. SAS keleivius tarp Lietuvos ir Danijos sostinių skraidins 2 kartus per dieną, iš viso 14 kartų per savaitę.

„SAS buvo pirmoji tarptautinė oro kompanija, 1992 metais pradėjusi reguliarius skrydžius iš Vilniaus oro uosto. Septyniolika metų skraidindami keleivius iš Lietuvos į Danijos sostinę galime teigti, kad šis maršrutas ypatingai populiarus dėl patogaus susisiekimo per šį oro uostą su daugiau nei 30 pasaulio šalių”, – sako SAS atstovybės Lietuvoje vadovė Rūta Jucienė.

Pasak Rūtos Jucienės, atnaujinusi skrydžius iš Vilniaus oro uosto, Skandinavijos avialinijos SAS ir toliau vykdys reguliarius skrydžius iš Palangos į Kopenhagą. Nuo 2009 metų spalio 25 d. SAS iš šio oro uosto į Danijos sostinę vykdo 19 reisų per savaitę. Iš viso nuo 2010 metų sausio 11 d. Skandinavijos avialinijos SAS iš Lietuvos į Kopenhagą vykdys 33 reisus per savaitę.

Skrydžių laikas maršrutu Vilnius-Kopenhaga-Vilnius bus ypač patogus keliaujantiems verslo reikalais į Kopenhagą: ryte iš Vilniaus oro uosto išskridus 6.30 val., grįžti bus galima tos pačios dienos vakare, lėktuvui iš Kopenhagos pakilus 20.55 val. (vietos laiku). Skrydžių laikas taip pat bus patogus tiems, kurie pasirinks Kopenhagą kaip tarpinę stotelę galutiniam kelionės tikslui kitose Skandinavijos, Europos ar tolimesnėse šalyse pasiekti.

„Beveik 70 proc. Lietuvos keleivių rinkdamiesi Kopenhagą kaip tarpinį oro uostą dažniausiai skrenda Londono, Dublino, Miuncheno, Paryžiaus, Briuselio bei kitomis Europos kryptimis, taip pat pastebime didėjantį susidomėjimą tolimųjų reisų kryptimis. Tarp populiariausių maršrutų – Niujorkas, Pekinas, Bankokas“, – teigia Rūta Jucienė.

Skrydžius iš Vilniaus oro uosto į Kopenhagą SAS vykdys naujaisiais 88 vietų „Bombardier” kompanijos lėktuvais „CRJ900 NextGen“. Tai ekonomiškiausias savo klasės lėktuvo modelis, kuris į aplinką išmeta mažiau anglies dvideginio nei kiti šios kategorijos lėktuvai. Į Vilniaus oro uostą skraidysiantis „CRJ900 NextGen” yra žymiai patogesnis keleiviams. Lėktuvo kabinoje įmontuotos naujos kartos sėdynės, čia yra didesnės bagažui skirtos spintelės virš keleivio sėdynės, didesni langai, nauja apšvietimo sistema. SAS atnaujintu maršrutu keleivius skraidins ekonomine, ekonomine ekstra ir verslo klasėmis. Registracija visiems SAS skrydžiams bus vykdoma nemokamai, skrendantieji ekonomine ir ekonomine ekstra klasėmis galės nemokamai vežtis 20 kg bagažo, verslo klase – 30 kg bagažo.

Iš viso 2010 metais SAS pradės skraidyti keturiais naujais maršrutais bei vykdys daugiau reisų esamomis kryptimis. Tarp naujųjų maršrutų yra skrydžiai į Lioną (Prancūzija), Bardufosą (Norvegija) ir Visbį (Švedija). Nuo vasario 1 d. SAS vykdys po 13 skrydžių kasdien tarp Kopenhagos ir Stokholmo (šiuo metu skraido 12 kartų per dieną) bei tarp Kopenhagos ir Oslo (dabar – 12 skrydžių per dieną). Nuo balandžio 6 d. papildžius vienu kasdieniniu reisu tarp Kopenhagos ir Briuselio, SAS šiuo maršrutu skraidins po penkis kartus per dieną, o skrydžiai maršrutu Kopenhaga-Bolonija bus vykdomi du kartus per dieną.

Apie SAS grupę:
Suformuota 1927 metais, „Scandinavian Airlines System“ (SAS) yra viena seniausių ir didžiausių Europos civilinės aviacijos bendrovių. Kontrolinį SAS akcijų paketą – 51 proc. akcijų – valdo Švedijos (21,4 proc.), Danijos (14,3 proc.) ir Norvegijos (14,3 proc.) vyriausybės. SAS įmonių grupė yra viena iš tarptautinio aviacijos bendrovių susivienijimo „Star Alliance“ steigėjų. 1997 metais įkurtas aljansas šiuo metu vienija 21 įvairių šalių aviacijos įmonę, tarp kurių tokie rinkos gigantai, kaip Jungtinių Amerikos Valstijų „United Airlines“, Japonijos „All Nippon Airways“ ir Vokietijos „Lufthansa“.

67 proc. keleivių, iš Lietuvos skrendančių su Skandinavijos avialinijomis SAS, renkasi Kopenhagą kaip tarpinį oro uostą savo kelionės tikslui pasiekti, ir tik trečdalis keleivių pasilieka pačioje Danijos sostinėje, rodo Skandinavijos avialinijų SAS apklausa.

„Mūsų tinklapyje atliktos apklausos rezultatai rodo, kad rinkdamiesi Kopenhagą kaip tarpinį oro uostą lietuviai dažniausiai skrenda į Londoną, Amsterdamą, Paryžių, Miuncheną, Briuselį, Dubliną. Daugiau nei pusė apklaustųjų per Kopenhagą keliauja į Niujorką. Tarp tolimųjų reisų taip pat populiarios Bankoko ir Pekino kryptys”, – teigia SAS atstovybės Lietuvoje vadovė Rūta Jucienė.

SAS apklausos duomenys rodo, kad daugiau nei pusė keleivių į Europos miestus skrenda praleisti savaitgalį, laisvalaikį arba atostogas. Panašios tendencijos vyrauja renkantis tolimųjų reisų keliones – 61 proc. keleivių skrenda atostogauti ir 39 proc. darbo reikalais.

Daugelis apklausoje dalyvavusių keleivių SAS vertina kaip komfortiškas ir patogias keliavimui avialinijas. Beveik trečdaliui keliautojų SAS asocijuojasi su skandinavišku dizainu, o dar tiek pat – su punktualumu bei ekologiškais skrydžiais.

Pagal pervežtų keleivių skaičių SAS yra didžiausia oro linijų bendrovė, skraidanti iš ir į Kopenhagos oro uostą. SAS iš Palangos oro uosto į Danijos sostinę skraidina 14 kartų per savaitę. Iš Kopenhagos oro uosto kelionę tęsti galima 127 kryptimis.

„Kopenhagos oro uoste išskirtinis dėmesys skiriamas klientų aptarnavimui ir patogumui. Pavyzdžiui, SAS verslo klasės laukiamajame keleiviai gali ilsėtis, taip pat tvarkyti svarbius verslo reikalus: tam įrengti susitikimų kambariai, taip pat galima naudotis visomis komunikacijos priemonėmis, reikalingomis darbui. Kopenhagos oro uoste įdiegtos naujausios technologijos – „Fast Track“ (greitojo patikrinimo sistemos) programa, biometrijos sistema ir kitos. Šis oro uostas įvertintas už gerą klientų aptarnavimą, restoranus bei maistą”, – teigia SAS atstovybės Lietuvoje vadovė Rūta Jucienė.

Remiantis Oro transporto tyrimų bendrijos (angl. Air Transport Research Society (ATRS)) tyrimu, kurio metu buvo vertinami 134 oro uostai visame pasaulyje (tarp jų 40 Europos), Kopenhagos oro uostas antrus metus iš eilės pripažintas efektyviausiu oro uostu Europoje. Iš viso Kopenhagos oro uostas yra gavęs 5 tokius apdovanojimus.

Apie SAS grupę:
Suformuota 1927 metais, „Scandinavian Airlines System“ (SAS) yra viena seniausių ir didžiausių Europos civilinės aviacijos bendrovių. Kontrolinį SAS akcijų paketą – 51 proc. akcijų – valdo Švedijos (21,4 proc.), Danijos (14,3 proc.) ir Norvegijos (14,3 proc.) vyriausybės.

SAS įmonių grupė yra viena iš tarptautinio aviacijos bendrovių susivienijimo „Star Alliance“ steigėjų. 1997 metais įkurtas aljansas šiuo metu jungia 21 įvairių šalių aviacijos įmonių, tarp kurių tokie aviacijos rinkos gigantai kaip Jungtinių Amerikos Valstijų „United Airlines“, Japonijos „All Nippon Airways“ ir Vokietijos „Lufthansa“.

SAS – pirmoji užsienio aviakompanija, 1992 metais pradėjusi reguliarius skrydžius į Vilnių. Šiuo metu SAS vykdo reisus tarp Danijos sostinės Kopenhagos ir Palangos 14 kartų per savaitę.